Drodzy uczniowie, Szanowni Rodzice
Ślemy Wam serdeczne pozdrowienia. Pragniemy przedstawić Wam garść pomysłów byście mogli rozwijać swoje zainteresowania podczas naszej rozłąki, a także aktywnie i twórczo spędzić czas.
Pomysły te nie są obowiązkowe ale mamy nadzieję, że Was zainspirują oraz, że owocami swojej pracy pochwalicie się śląc zdjęcia lub, gdy tylko się zobaczymy, a mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo!
Rodzice- pragniemy poinformować, że pozostajemy do dyspozycji w razie potrzeby oraz wątpliwości. Trzymajcie się w zdrowiu, pozdrawiamy gorąco.
Wychowawcy świetlicy:
Charusta Martyna, Fraś Paulina
Drodzy uczniowie
Za nami kolejny majowy weekend. Udało Wam się odpocząć? A może wybraliście się z rodzicami na spacer albo zdobyliście jakiś szczyt górski? Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na kolejną porcję wiedzy oraz zabawy.
18.05.2020r.
Czy wiecie, że 100 lat temu, 18 maja urodził się Karol Wojtyła? Wam pewnie bardziej znany, jako Święty Jan Paweł II. Myślę, że z okazji 100-nej rocznicy jego urodzin, warto jest przybliżyć sobie jego osobę. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku o Janie Pawle II.
https://www.youtube.com/watch?v=3Mpjh3o2P_A
To nie koniec zadań dla Was w dniu dzisiejszym. Do kolejnego zadania będziecie potrzebować tylko: kartkę papieru, kredki oraz ewentualnie ołówek do szkicowania. Prosimy Was o wykonanie ilustracji wybranego wydarzenia z życia Papieża.
19.05.2020r.
W dniu wczorajszym wspominaliśmy Karola Wojtyłę. W związku z tym nie możemy pominąć tak ważnego miasta, które znajduje się niedaleko nas, a z którym tak bardzo związany był Karol Wojtyła. Tak, tak – mowa o Wadowicach.
To właśnie w Wadowicach urodził się, a także wychował Karol Wojtyła. W kamienicy, w której urodził się, a następie mieszkał, obecnie znajduje się Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Czy ktoś z Was miał okazję odwiedzić już to ważne dla nas wszystkich miejsce? Jeśli nie, zachęcamy Was do wirtualnego spaceru po muzeum:
https://domjp2.pl/2020/05/07/wirtualny-spacer-ekspozycji-muzeum-piatku/
20.05.2020r.
W dniu dzisiejszym będziemy podróżować w czasie. Jakie jest Wasze najwcześniejsze wspomnienie, które jesteście sobie w stanie przypomnieć? Rozmawialiście, kiedyś z rodzicami, jak wyglądało ich życie, kiedy byli w Waszym wieku? Nie? Spróbujcie zrobić to dzisiaj! Zapytajcie, jak kiedyś wyglądało ich życie, jakie mieli obowiązki, czym się lubili bawić, w co się bawili, jak wychodzili z domu. Porównajcie, czym różniły się ich czasy dzieciństwa od Waszych.
21.05.2020r.
Wczoraj udało nam się, choć na chwilę cofnąć w czasie. Jaki przedmiot obecnie służy do odmierzania czasu? Zegar! Zaczynamy prace plastyczną- będziemy tworzyć zegar. Potrzebujemy: starą, niepotrzebną płytę CD lub talerz papierowy/styropianowy, nożyczki, klej, papier kolorowy, pisaki, pinezkę i kawałek plasteliny. W linku poniżej znajduje się film instruktarzowy, jak wykonać taki zegar. Pamiętajcie- zamiast płyty CD możecie użyć talerzyk, a zamiast wydrukowanych cyferek sami możecie napisać je na tarczy zegara pisakami. Powodzenia!
https://www.youtube.com/watch?v=K6zaItWbcBc
22.05.2020r.
Cofaliśmy się wstecz, a dzisiaj udamy się w przyszłość. Kim będziecie z zawodu, jak będziecie dorośli? Jak będzie wyglądał świat w przyszłości? Jakie nowe urządzenia zostaną wymyślone i do czego będą służyć? Długopisy w dłoń i zapiszcie wszystkie swoje pomysły. Kartkę schowajcie tak, aby jej przez przypadek kiedyś nie wyrzucić. Gwarantujemy Wam, że jeśli zachowacie te karteczki i przeczytacie je za paręnaście/ parędziesiąt lat to bardzo się zdziwicie!
Dziękujemy Wam za to, że spędziliście z nami kolejny tydzień. Wiemy, ile wysiłku i czasu Was to kosztuje. Jesteśmy z Was bardzo dumne, że tak świetnie sobie ze wszystkim radzicie.
Witajcie Kochani!
Poprzednie tygodnie mijały nam w towarzystwie wielu świąt – narodowych oraz międzynarodowych. W każdej chwili możecie sobie przypomnieć ich poszczególne daty spoglądając na poprzednie nasze wpisy.
Mamy nadzieję, że odpoczęliście przez weekend. W tym tygodniu czeka na nas mała powtórka, już niejednokrotnie na ten temat rozmawialiśmy. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo w sieci. Ostatnio nasza szkoła wygrała nawet konkurs organizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (kto jeszcze nie wie niech koniecznie przeczyta wpis na naszej stronie – https://link.do/XdPAF ). Niejeden może stwierdzić, że uczniowie naszej szkoły są dobrze poinformowani na temat bezpieczeństwa w sieci. Jesteśmy z Wam bardzo dumne!
Pod poniższym linkiem znajduje się magazyn sieciaki.pl – https://link.do/P05Yq
W tym tygodniu będziemy rozwiązywać niektóre zadania w nim zawarte.
11.05.2020r.
Zapoznajcie się dzisiaj z bohaterami magazynu oraz zmierzcie się z misją 3, 4, 5 i 6.
12.05.2020r.
Na stronie 10. znajdują się informacje w jaki sposób stworzyć swój profil w mediach społecznościowych. Zapoznajcie się z nimi oraz stwórzcie swój profil – misja 7 (strona 11).
13.05.2020r.
Dzisiaj przeczytajcie komiksy oraz „Rozmowy na czacie”. Znajdziecie w nich cenne rady dotyczące tego co robić w sieci, a czego nie można. Co jest bezpieczne a co nie. Dla wytrwałych czeka krzyżówka – misja numer 11.
14.05.2020r.
Mamy nadzieję, że zapoznaliście się już z większością informacji zawartych w magazynie. Spróbujcie dzisiaj razem z rodzicami stworzyć Umowę Internetową, którą zawrzecie między sobą. Przykład znajduje się na stronie 27. misja numer 15.
15.05.2020r.
Dużo już dowiedzieliście się, o tym jak być bezpiecznym w sieci. W związku z czym przygotowałyśmy dla Was dobrze Wam znaną grę „wisielec”. Hasła w grze będą dotyczyły zagadnień związanych z Internetem i nie tylko. Na pewno sobie świetnie poradzicie. Powodzenia!
https://learningapps.org/4582811
Długi majowy weekend już za nami. Mimo, iż pogoda nie była najlepsza to mamy nadzieję, że udało Wam się wypocząć.
W zeszłym tygodniu obchodziliśmy bardzo ważne święta narodowe, a już za kilka dni, bo 9 maja będziemy obchodzić Dzień Unii Europejskiej. Jak się domyślacie, to właśnie Unia Europejska będzie tematyką naszych zajęć w najbliższych dniach…
04.05.2020r.
W każdym kraju członkowskim Dzień Unii Europejskiej obchodzi się inaczej. W jednych, jedynie wspomina się o jego istnieniu, w innych organizuje się koncerty, wystawy artystyczne, zabawy plenerowe, a ulice większych miast przyozdabia flaga Unii Europejskiej. W tym roku, ze względu na sytuacje Dzień Unii Europejskiej w każdym kraju będzie obchodzony znacznie skromniej.
Czym tak właściwie jest Unia Europejska?
Unia Europejska jest to związek państw, które postanowiły ściśle ze sobą współpracować budując dobrobyt i bezpieczeństwo.
Pamiętacie, jak nazywa się hymn Unii Europejskiej?
Oda do radości – finałowa kantata z IX symfonii Ludwiga van Beethovena jest hymnem Europy przyjętym przez Radę Europy i Unię Europejską.
Prosimy, przypomnijcie sobie jej hymn:
https://www.youtube.com/watch?v=-81FpwmJAAY
05.05.2020r.
Spróbujcie sobie przypomnieć, jak wygląda flaga Unii Europejskiej. Czy potraficie wyjaśnić dlaczego tak wygląda? Zwróćcie szczególną uwagę na ilość gwiazd oraz ich ułożenie.
Flaga UE to dwanaście złotych gwiazd ułożonych na planie okręgu na niebieskim (lazurowym) tle. Symbolizują one jedność społeczności europejskiej. Liczba gwiazd jest niezmienna i ma symbolizować doskonałość, pełnię i harmonię.
Spróbujcie sami narysować flagę Unii Europejskiej. Kontury naszkicujcie ułowkiem, jeśli ten krok już wykonacie- poprawcie kontury czarnym pisakiem. Teraz potrzebna będzie plastelina i sprawne paluszki. Tło i gwiazdy wyklejcie plasteliną. Starajcie się nie nakładać jej zbyt grubo. Rozetrzyjcie ją starannie palcami. Gotowe !
Jeśli nie wychodzą Wam próby naszkicowania, zajrzyjcie tutaj ↆ
06.05.2020r.
Na dzisiaj przygotowałyśmy dla Was małą niespodziankę- zagadki. Wiemy dobrze, jak lubicie je rozwiązywać. Z racji, iż w tym tygodniu naszym wiodącym tematem jest Unia Europejska, zagadki będą dotyczyły krajów członkowskich. Powodzenia!
- Pytanie nietrudne – to każdy przyzna, jak się nazywa Twoja Ojczyzna?
- Państwo bogate, chociaż nieduże w Europejskiej Unii „na górze”. Jego stolica – Unii stolica! Jakie to państwo? Bystrzy wnet chwycą.
- Tam się wykluło brzydkie kaczątko. Tam z zapałkami marzło dziewczątko. Snuł pan Andersen swych baśni wątek. I klocków LEGO tam był początek! Jakie to państwo – zgadniecie łatwo. A więc do dzieła, roztropna dziatwo!
- Jest ponoć krajem jezior tysiąca i choć nie parzy tu nadmiar słońca możesz przebywać w florze przy faunie, a ciepło znajdziesz w gościnnej saunie, lub się ogrzejesz przy reniferze, jakie to państwo? Śmiało i szczerze.
- Pod Akropolem – stare kamienie, amfiteatry, chóry na scenie. Gaje oliwne, Korynt, Pireus, z wyżyn Olimpu spogląda Zeus. Jakie to państwo? Szczerze i śmiało!
- Jesteśmy w kraju, w którym Wieża Eiffla pnie się do góry. Jakby chciała dotknąć ogromnej chmury. Jego mieszkańcy dziwne rzeczy uwielbiają, ślimaki i żabie udka ze smakiem zajadają.
- Co wspólnego z nazwą państwa ma, maltańczyk – rasa psa?
- Jakie państwo kształtem bucik przypomina, a na gondoli płynie chłopak i dziewczyna?
07.05.2020r.
Unia Europejska + państwa członkowskie + flagi + memory = nauka przez zabawę!
Spróbujcie tej gry- na pewno pójdzie Wam wyśmienicie J
https://europa.eu/learning-corner/match-the-flags_pl
08.05.2020r.
To już ostatni dzień naszej podróży po Unii Europejskiej. Przypomnieliśmy sobie, czym jest Unia Europejska, jaki jest jej hymn, jaka jest flaga Unii Europejskiej. Dzięki zagadkom przybliżyliśmy opis niektórych państw członkowskich, a za pomocą gry- ich flagi.
W dniu dzisiejszym czas na „prace” z mapą. Spróbujcie ułożyć puzzle, a znajdziecie je w linku poniżej.
https://europa.eu/learning-corner/eu-puzzle_pl
Dziękujemy Wam serdecznie za kolejny tydzień spędzony razem. Trzymajcie się ciepło!
Witamy Was serdecznie po weekendzie!
Odpoczęliście?
To bardzo Dobrze!
W tym tygodniu tematy naszych zajęć będą dotyczyły ważnych majowych świąt.
Mamy nadzieję, że z kolejnymi zadaniami poradzicie sobie równie dobrze, jak do tej pory.
Pierwszego maja obchodzimy Święto Pracy. W Polsce pierwszy raz to Święto było obchodzone w 1890 roku.
Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest trzeciego maja na pamiątkę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w 1791 roku. W tym roku zatem obchodzimy 229 rocznicę tego wielkiego wydarzenia.
Konstytucja to najważniejszy dokument w Państwie. Zawiera ona różne zasady działania w kraju, ale co dla nas najważniejsze – prawa i obowiązki obywatela.
27.05.2020r.
Na początek poznajcie wiersz:
WŁADYSŁAW BEŁZA
KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY…
- Kto ty jesteś?
— Polak mały.— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swymi.— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.— Czym ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.— Czym zdobyta?
— Krwią i blizną.— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę!— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziecię.— Coś jej winien?
— Oddać życie.
Spróbujcie ten wiersz przeczytać z podziałem na role. Pytanie niech zadają Wam rodzice, a Wy odpowiadajcie. Powodzenia!
28.04.2020r.
Dzisiaj wysłuchajcie piosenki, której już się uczyliśmy. Mamy nadzieję, że pamiętacie słowa, śpiewajcie wspólnie z dziećmi w piosence 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM
Dodatkowo chciałybyśmy, aby wszyscy uczniowie, a zarazem oczywiście Obywatele, znali słowa hymnu państwowego. Zatem prosimy, abyście je sobie przypomnieli.
http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/tekst_literacki.pdf
29.04.2020r.
Witajcie Drodzy Uczniowie w kolejnym dniu naszej Zdalnej Świetlicy. Nie wiem, czy wiecie, że w dniu dzisiejszym tj. 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji mamy dla Was ciekawą propozycję, zatem na moment odłożymy nasze rozważania na temat majowych świąt i wrócimy do nich jutro. Oto kilka prostych układów tanecznych dla Was. Życzymy miłej zabawy.
https://www.youtube.com/watch?v=gbF1NP3LLkE
https://www.youtube.com/watch?v=44oyeh93bbk
https://www.youtube.com/watch?v=UgElxLvuQx0
30.04.2020r.
Kochani, dzisiaj ponownie wracamy do tematu majowych świąt.
Mamy dla Was dzisiaj prace plastyczne i kolorowanki związane z naszymi zajęciami, które po wykonaniu możecie przykleić na okno, aby pokazać, że jesteście wzorowymi Obywatelami pamiętającymi o najważniejszych świętach w kraju.
https://pl.pinterest.com/pin/625085623250901728/ – jeżeli masz w domu drukarkę, to poproś rodziców wydrukowanie kolorowanki. Pokoloruj i śmiało przyklej na okno.
Drugiego maja obchodzimy Święto Flagi. Praca plastyczno-techniczna do wykonania znajduje się pod tym linkiem – https://pl.pinterest.com/pin/310044755591979578/
Powodzenia!
Ślemy Wam dużo zdrowia i uśmiechu. Tęsknimy za Wami bardzo! Wierzymy, że dzięki propozycjom zabaw i zajęć, które Wam tutaj proponujemy nuda nie zagląda do Waszych domów. 🙂
Bardzo Wam dziękujemy za miniony tydzień. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi do dalszej pracy, a właściwie to zabawy
W tym tygodniu chciałybyśmy zaprosić Was do „zaczarowanego świata na półce”. Praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu znajduje się taka magiczna półka, która pozwala, choć na chwilę przenieść się w inny świat – tak, jest to połka z książkami! Jedni lubią czytać bardziej inni troszkę mniej niemniej czytanie książek dla każdego z nas niesie za sobą same korzyści. To właśnie w tym tygodniu mieliśmy odwiedzić bibliotekę i porozmawiać z Panią bibliotekarką. Nic straconego- jeszcze wszystko przed nami!
20.04.2020r.
Zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje książka w obecnych czasach, a jak powstawała dawno, dawno temu? Dzisiaj się dowiemy, jak książki powstają i jaką drogę do nas przemierzają.
Gdy pisarz ma już pomysł na książkę, to jest już dobry początek. Wszystko dokładnie zapisuje, a w jego rękopisie znajdziemy wiele notatek. Potem wystarczy, dokładnie, pomysły na komputerze przepisać. Ale na tym nie koniec, musicie jeszcze dalej mnie posłuchać… Całymi godzinami, dniami, a czasem miesiącami dzieło swe pisarz dopracowuje, a gdy jest już gotowe wydawcy go prezentuje. W wydawnictwie dużo pracy mają, bo książkę pisarza dokładnie przeglądają, sprawdzają… Recenzent poprawki nanosi sprawnie, a ilustratorzy obrazki do książki rysują ładnie. Gdy książka jest już gotowa, pora na drukowanie. W wielkiej drukarni, maszyny rozpoczynają drukowanie i tak tysiące książek powstanie. Książki te do księgarni następnie zostają rozsyłane. W księgarni książkę możemy zakupić, a w bibliotece możemy ją wypożyczyć. Lecz gdy ją już przeczytamy, to w kąt nie rzucamy, ale na półkę ładnie odkładamy.
Spróbujcie zobaczyć tą krótką animacje, a wiele Wam się wyjaśni
https://www.youtube.com/watch?v=5dHmwZRQ0FI
Czy Wy macie już swoją ulubioną książkę? Jest to lektura szkolna, czy może książka, którą czytaliście bo zaciekawił Was tytuł lub okładka?
21.04.2020r.
W dniu wczorajszym mogliście zobaczyć, krótką prezentację, jak powstaje książka, a czy wiecie, jak książka jest zbudowana?
W dniu dzisiejszym pragniemy abyście poznali budowę książki. Będzie nam do tego potrzebnych kilka nowych pojęć, a mianowicie:
Oprawa- chroni książkę przed zniszczeniem, często podaje informację o autorze i tytule. Książkę można dodatkowo obłożyć w papier lub folię. Specjalnym rodzaje okładki jest
Obwoluta– papierowa ochrona książki, pełniąca funkcję ozdobną, reklamową.
Okładka– zewnętrzne karty książki, między którymi mieszczą się stronice książki. Karty te połączone są grzbietem. Okładki mogą być miękkie, sztywne, lakierowane. Pełnią funkcję ochronną, reklamową, informacyjną.
Karta tytułowa– podaje podstawowe informacje o książce: autora, tytuł, nazwiska współtwórców książki, adres wydawniczy.
Karta przedtytułowa– karta tuż za wyklejką, zawiera tytuł lub autora, może znajdować się na niej tylko ilustracja.
Trzon (część główna książki)– tu zawarty jest tekst, to co czytamy. Zawiera karty z tekstem ciągłym lub podzielonym na rozdziały, części. Może składać się z baśni, bajek, opowiadań. Poszczególne strony są zazwyczaj ponumerowane.
Spis treści– informuje o układzie treści książki- jej rozdziałach lub częściach. Występuje przeważnie na końcu książki, wchodząc w skład części głównej. Pomaga w szybkim odszukaniu rozdziału, podając numery stron- numeracja.
Wyklejka– łączy kartki z okładką książki, przyklejona jest do pierwszej i ostatniej karty książki, stanowi ozdobę, gdy jest kolorowa.
22.04.2020r.
Dzisiaj na moment porzucimy świat książek. Wiecie, jak ważny jest dzisiaj dzień? 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi
Co my możemy zrobić dla Ziemi?
Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.
Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu – stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę oddajmy do punktu skupu.
Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Wysłuchajcie piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=_SKe11ntnGc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3EP-_2q-KavnMLjwv_NX57r6Vlf7xUau4g_sGdKXdmVbDopwJ0icakzIc
Wyzwanie dla Was na dzisiaj?
Spróbuj wymyślić kolejną zwrotkę tej piosenki. Wierzmy w Waszą kreatywność na pewno Wam sie uda. Do dzieła!
A dla wytrwałych mamy jeszcze prace plastyczną
Ekozabawka z butelki plastikowej.
Potrzebujemy: butelkę plastikową, bibuła, papier, klej, nożyczki, taśma papierowa. Wykonanie: Odcinamy gwint butelki. Oblepiamy butelkę taśmą papierową (nie musi być dokładnie). Następnie smarujemy butelkę klejem oblepiamy bibułą, doklejamy oczy, buzię. Instrukcję oraz efekty pracy można podziwiać na
https://www.youtube.com/watch?v=vf_YcFRLaWA&fbclid=IwAR3i0WwXG9bQSN9ddFwGATi1lAXa8i1RrTfcprlGa-QEXRGdmOlsLNuVt2I
23.04.2020r.
Powracamy do naszego zaczarowanego świata książki
W dniu dzisiejszy mamy do zaproponowania pracę plastyczną. Waszym zadaniem będzie narysowanie okładki do Waszej ulubionej książki. Jeśli nie macie ulubionej książki spróbujcie dać ponieść się wyobraźni i wymyślcie okładkę i tytuł sami.
24.04.2020r.
Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka- na pewno znacie tych autorów. W dniu dzisiejszym prosimy Was, aby każdy z Was wybrał pisarza, który pisze wiersze dla dzieci i przeczytał jeden z jego wierszy.
Bardzo dziękujemy Wam za pracę w mijającym tygodniu. Jesteśmy z Was bardzo dumne! Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu.
Drodzy Rodzice, Kochani uczniowie!
Witamy Was po Świętach. Mamy nadzieję, że ten czas był pełen odpoczynku. Baterie naładowane? W takim razie od jutra zaczynamy kolejną przygodę. Czekajcie cierpliwie 🙂
Kochani!
Dzisiaj i jutro przeniesiemy się w świat kosmosu!
16.04.2020r.
Pod tym linkiem https://i.pinimg.com/originals/08/72/fc/0872fc2e698e6374877ebdb02eea0b91.png zobaczycie jak na gwieździstym niebie wygląda wielki wóz i mały wóz. Waszym zadaniem na dziś jest próba zlokalizowania na niebie właśnie tych gwiazdozbiorów. W tym zadaniu konieczna będzie pomoc rodziców ze względu na Wasze bezpieczeństwo. Pamiętajcie, żeby nie wychylać się przez okno!
17.06.2020r.
Na dziś proponujemy pracę plastyczno-techniczną.
W kosmosie znajduje się osiem planet – Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.
Pod tym linkiem znajdziecie ich układ https://www.google.com/search?q=planety+od+slonca+w+kolejnosci&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Eymvuz7XiakK7M%253A%252C_xYG4IBj3gimnM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSCC6qcuqBe2kSJw3PmwGiaDpa1oQ&sa=X&ved=2ahUKEwjcmPa5v-zoAhXMeZoKHc4VAAwQ9QEwAHoECAkQAw#imgrc=Eymvuz7XiakK7M:
Waszym zadaniem jest stworzyć dziewiątą planetę 🙂 Niech ona będzie taka, na której chcielibyście zamieszkać!
Planeta powinna mieć oczywiście formę przestrzenną (coś w rodzaju globusu). Wasze planety koniecznie chcielibyśmy zobaczyć po powrocie do szkoły, ponieważ na pewno będą pomysłowe.
Użyjcie takich przyborów i materiałów, jakie macie w domu.
Bawcie się dobrze!
15.04.2020r.
Kartkę mam, więc gram!
Proponujemy dzisiaj grę, do której będziecie potrzebować kartkę papieru w kratkę i dwie kostki do gry. Rzuć kostkami i zamaluj tyle kratek ile wyrzuciłeś/aś oczek (zamalowane kratki muszą do siebie przylegać). Wygrywa osoba, która zamaluje więcej kratek na kartce.
Załączam link do podglądu.
https://pl.pinterest.com/pin/351351208430898968/
Tutaj jest wykorzystanie mnożenia, więc dla uczniów klasy 2 i 3 (mnożycie wyrzuconą liczbę oczek). Natomiast uczniowie klasy 1 grają dodając wyrzucone oczka.
Powodzenia!
Kochani!
Mamy nadzieje, że weekend minął Wam na odpoczynku i dobrej zabawie! Przed nami wyjątkowy tydzień. Wyjątkowy bo przedświąteczny.
Pogoda na najbliższe dni zapowiada się wyśmienita. Może spędzimy ten czas aktywnie?
6.04.2020r.
W najbliższych dniach chciałybyśmy zachęcić Was do stworzenia własnej gry sportowej. Może zmierzymy się po powrocie do szkoły? Pewnie z nami wygracie… ale może uda nam się Was jednak zaskoczyć? Jesteśmy ciekawe!
Gra może być w formie gry planszowej lub wymyślonych konkurencji i zasad spisanych na kartce, a może macie jeszcze inny pomysł?
Zadanie na dzień dzisiejszy jest bardzo proste. Wymyślcie 10-13 konkurencji, w których możecie zmierzyć się z innymi. Mogą to być konkurencje/ćwiczenia, które są już znane np. skoki na skakance, przysiady na czas lub podskoki. Możecie także dać ponieść się wyobraźni i stworzyć coś zupełnie swojego (ważne by wszystkie zadania do wykonania były bezpieczne).
7.04.2020r.
Konkurencje już wymyślone to teraz czas na zasady… Wypiszcie je na kartkach wraz z konkurencjami. Jeśli ma to być gra planszowa to właśnie dzisiaj jest czas by stworzyć plansze oraz przygotować potrzebne atrybuty do zadań/ ćwiczeń przez Was wymyślonych.
8.04.2020r.
Konkurencje- są, zasady- są, konieczne przyrządy- są! Wszystko gotowe, możemy zaczynać. Macie rodzeństwo? A może uda Wam się namówić rodziców na challenge? Spróbujcie! Pamiętajcie żeby zapisać gdzieś Wasze wyniki- będziemy je mogli porównać z tymi, które osiągniemy w świetlicy na wspólnej grze
Zaczynają się święta – jeśli tylko możecie pomóżcie rodzicom w świątecznych porządkach, wypiekach i stwórzcie piękne pisanki! Te święta będą inne niż wszystkie, ale najważniejsze by spędzić je z najbliższymi i pozostać w zdrowiu.
Nasz „szkolny „ tydzień dobiega już końca. Byliście bardzo dzielni! Dziękujemy Wam za ten wysiłek i trud włożony w edukację- jesteśmy z Was bardzo dumni, że tak świetnie sobie radzicie. Wiemy, że sytuacja dla Was nie jest łatwa ale pamiętajcie, jeszcze troszeczkę i wszystko wróci do normy. Po każdej burzy wychodzi słońce!
Z okazji zbliżających się Świąt, życzymy
Państwu zdrowych, pogodnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością
Świąt Wielkiej Nocy.
Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością
i sprawi, że uśmiech oraz optymizm będą
towarzyszyły Wam każdego dnia.
Drodzy Uczniowie!
W tym tygodniu przenieśmy się w świat teatru! Mamy nadzieję, że uda Wam się dobrze bawić!
Proponujemy następujące działania na ten tydzień:
30-31.03.2020r.
Wykonanie kukiełek/pacynek, które pozwolą wystawić sztukę. Wykorzystajcie przedmioty, które znajdziecie w domu. Poproście o pomoc rodziców.
1.04.2020r.
Ułożenie krótkiego „scenariusza” sztuki. Niech to będzie tylko zarys. Pióro w dłoń (nie klawiatura komputera) i napiszcie kilka prostych i krótkich zdań.
2.04.2020r.
Podział ról między domownikami oraz ogólne przyswojenie tekstu. Nie uczcie się na pamięć! Pamiętajcie, że ma to być dobra zabawa, więc elementy improwizacji są jak najbardziej wskazane.
3.04.2020r.
Wystawienie domowej sztuki teatralnej. Wasze pacynki i kukiełki z pewnością są przepiękne i pozwolą na wspaniałe odegranie Waszych ról.
Życzymy Wam, żeby Wasza wyobraźnia Was nie zawiodła! Powodzenia!
25.03.2020
W dniu dzisiejszym pragniemy zaproponować Wam, coś bardziej dla ciała. Pamiętamy doskonale, że uwielbiacie chodzić na salę gimnastyczną. W linku znajdziecie proste ćwiczenia gimnastyczne. Kręćcie kołem ile tylko macie sił.
https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-mlodszych-dzieci/
26.03.2020
Witamy Was serdecznie. Kto z Was lubi się choć troszkę pobrudzić ? Poniżej znajdziecie kilka przepisów na masy sensoryczne i plastyczne. Życzymy udanej zabawy!
https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/
27.03.2020
Wiosno- jak miło Cię widzieć!
Do dzisiejszego zadania wystarczą tylko kredki i odrobina uwagi. Na pewno każdy z Was poradzi sobie wyśmienicie.
Witajcie ponownie,
niestety po raz kolejny przyszło nam uczyć się zdalnie. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko ulegnie zmianie i niedługo ponownie się zobaczymy w naszej szkole. Tymczasem zachęcamy Was gorąco do zaglądania do naszej zdalnej świetlicy. Ponownie, co jakiś czas będziemy się starali zamieszczać tutaj propozycje zabaw, kart pracy czy zajęć plastycznych.
21.04.2021r.
20.04.2021r.
19.04.2021r.
16.04.2021r.
„Jestem małym ekologiem” Dziś, na zakończenie tygodnia zapraszam Was do obejrzenia ciekawego filmu przyrodniczego pt. ” Kraina Tysiąca Bocianów”. Po obejrzeniu filmu można narysować to, co utkwiło Wam najbardziej w pamięci podczas oglądania. https://www.youtube.com/watch?v=APwS8Wy_e98
14.04.2021r.
13.04.2021r.
12.04.2021r.
09.04.2021r.
31.03.2021r.
To już ostatnie nasze spotkanie przed świętami. W dniu dzisiejszym chciałyśmy zaproponować Wam kilka, mamy nadzieję ciekawych kart pracy.
30.03.2021r.
W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla Was kolejne propozycje spędzania wolnego czasu, szczególnie, gdy pogoda za oknem uniemożliwia nam wyjście na podwórko.
Wielkanocny zajączek z tekturki – zajęcia plastyczno-techniczne
29.03.2021r.
Czy słyszeliście kiedyś o I SPY?
Zaprojektuj swój koszyczek wielkanocny
Serdecznie zapraszam na zajęcia techniczne z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W ramach zajęć świetlicowych zrobimy sobie „wspólnie” Zajączka Wielkanocnego, który będzie idealną ozdobą Waszego stołu świątecznego i wprawi Was w wiosenny nastrój. A więc uszy do góry i robimy zajączka. Poniżej filmik jak szybko wykonać piękną ozdobę. Wasze zajączki (zdjęcie Waszego zajączka) można wysłać Wychowawcą drogą mailową i poprosić aby Nauczyciel wysłał na stronę szkoły.
23.03.2021r.
W dniu dzisiejszym chciałabym zaproponować Wam wielkanocną zabawę z kodowaniem. Jestem pewna, że bardzo szybko sobie z nią poradzicie i nie sprawi Wam ona żadnego problemu.
Opracowała:
Martyna Charusta
18.12.2020
16.12.2020
11.12.2020
10.12.2020
09.12.2020
08.12.2020
07.12.2020
04.12.2020
03.12.2020
Życie świętego biskupa Mikołaja
02.12.2020
01.12.2020
30.11.2020
26.11.2020
25.11.2020 Dziś Dzień Pluszowego Misia – zapewne, każdy z Was posiada swojego ulubionego, ukochanego pluszowego misia. Każdy z nas w dzieciństwie takiego misia posiadał. Dla chętnych dzieci krótki film : Jak samodzielnie zrobić misia. Potrzebne materiały na pewno każdy z Was ma w domu. Możecie poprosić rodziców o pomoc. Miłej zabawy https://www.youtube.com/watch?v=0d_YczDSFnk
24.11.2020
23.11.2020
Zapoznanie z Andrzejami i Katarzynami
20.11.2020
19.11.2020 r.
18.11.2020
17.11.2020
Temat : Stop agresji w szkole! – wykonaj mini plakat na temat przeciwdziałania agresji w szkole. Forma dowolna. Zajęcia edukacyjne:
Prezentacja:prezentacja-1-MK-1Pobierz
16.11.2020