Pedagog Szkolny

4. Czwartek 730 – 1200

5. Piątek 730 – 1200

Zadania pedagoga szkolnego:

– koordynacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej

– doradztwo edukacyjno – zawodowe

– porady, konsultacje i pomoc dla uczniów i Rodziców w sytuacjach trudnych (sprawy opiekuńcze, materialne, przemoc)

– pomoc w rozwiązywaniu konfliktów koleżeńskich

– współpraca z instytucjami świadczącymi pomoc dziecku i rodzinie (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Sąd Rejonowy)

Zdalna pomoc pedagogiczna – w czasie pandemii jest możliwa!

Wirtualny pedagog:

Skontaktuj się z pedagogiem szkolnym, gdy:

–  masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać,

– coś Cię nurtuje lub niepokoi,

– czujesz się bezradny,

– chcesz podzielić się swoimi problemami, ale także  radością lub sukcesem,

–  chciałbyś z kimś porozmawiać.

Napisz e-mail lub zadzwoń i umów się na spotkanie z pedagogiem.

e-mail: i.jonczy@sp5.andrychow.eu

Telefon: 33 875 37 04

Przydatne linki i informacje dla uczniów i rodziców

Mocna więź dziecka z rodzicami, wzajemne zaufanie i możliwość szczerej rozmowy znacznie ograniczają ryzyko, że młodzi ludzie uwikłają się w różnego rodzaju uzależnienia. Choć kwestia ta zawsze była niezwykle ważna, teraz, w dobie pandemii koronawirusa, gdy nasze kontakty z dalszą rodziną i przyjaciółmi są mocno ograniczone, relacje z rodzicami jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu.

Co tydzień na naszej stronie internetowej będziemy publikować krótki materiał dotyczący problemów, z jakimi współcześnie muszą sobie radzić młodzi ludzie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Obrazki i krótkie teksty mogą stać się pretekstem do dłuższej rozmowy o tym, co ważne.

źródło: przyjaznaprofilaktyka.pl

Opracowała: mgr Izabela Jończy – Chmiel

Jak zachować bezpieczeństwo na Facebooku i z jakiej pomocy skorzystać?

do_the_check-broszura

Nadużywanie_komputera_i_internetu_kompendium_wiedzy_dla_uczniów_szkol‚_podstawowych– prezentacja