Nasi uczniowie w Programie „Poznaj Polskę”

Maj to miesiąc, który niejednemu z nas kojarzy się z wiosną i piękną słoneczną pogodą. Jest to również czas niezapomnianych szkolnych wycieczek. W związku z tym w minioną środę (tj. 11.05.) najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wraz z nauczycielami wzięli udział w całodniowym wyjeździe, zorganizowanym w ramach Rządowego Programu „Poznaj Polskę”, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Podczas wycieczki pierwszo  i drugoklasiści mieli okazję zwiedzić Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, poznając historię życia Papieża – Polaka. Następnie uczestnicy udali się do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Jedną z nich był udział w zajęciach warsztatowych, podczas których dzieci dowiedziały się, na czym kiedyś polegała praca garncarza (klasy I) oraz jak dawniej przygotowywano i wypiekano chleb (klasy II). Wizytę w skansenie zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz sesja zdjęciowa w plenerze. Wszyscy szczęśliwi choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.

Opracowała: mgr Katarzyna Stopyra