Zajęcia pozalekcyjne z plastyki

Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas pierwszych odbywają się w każdą środę w godzinach 12.50-13.35, prowadzone są przez panią Katarzynę Łysoń.

Dla uczniów klas II i III dodatkowe zajęcia z plastyki odbywają się w czwartki w godzinach 12.50 – 13.35, prowadzone są przez panią Dominikę Bizoń.

W zajęciach pozalekcyjnych z plastyki biorą udział uczniowie, którzy wykazują zainteresowanie tą dziedziną oraz posiadają zapał do pracy twórczej. Głównym celem tych lekcji jest pobudzanie i rozwijanie zdolności twórczych dzieci, kształtowanie wrażliwości oraz wzbudzenie zainteresowania sztuką. Uczniowie na zajęciach doskonalą swoje umiejętności stosowania różnorodnych materiałów i narzędzi plastycznych, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a także wyrabiają zdolności plastyczne. Ponadto uczniowie poznają i próbują swoich sił w różnych technikach plastycznych (m. in. collage, origami, decoupage, akwarela). Tematyka zajęć ma charakter otwarty, jest dostosowana do możliwości i zainteresowań uczniów, często wiąże się z ważnymi wydarzeniami w kalendarzu szkolnym ( Święto Niepodległości, Święta Bożego Narodzenia, karnawał, itp.) oraz przygotowaniem prac konkursowych. Podczas zajęć uczniowie wykazują się pomysłowością i oryginalnością. Nie chcemy, aby plastyka kojarzyła się naszym uczniom tylko z malowaniem kredkami lub farbami na kartce, dlatego do wykonywania prac wykorzystujemy różnorodne materiały (rolki papieru, nakrętki, słoiczki, druciki kreatywne, ścinki materiałów) oraz różnorodne masy plastyczne (glina samoutwardzalna, masa solna, masa papierowa).

Uczniów którzy interesują się plastyką i chcieliby do nas dołączyć serdecznie zapraszamy na zajęcia.

Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, w wymiarze 1 godziny dydaktycznej tygodniowo.

Katarzyna Łysoń i Dominika Bizoń