Świetlica szkolna

Do naszej świetlicy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:

Poniedziałek: 6.50 – 7.50                    12.50 – 15.50

Wtorek:           6.50 – 7.50                    11.50 – 15.50

Środa:             6.50 – 7.50                    12.50 – 15.50

Czwartek:       6.50 – 7.50                     12.50 – 15.50

Piątek:             6.50 – 7.50                    12.50 – 15.50

Wychowawca świetlicy

mgr Pawlikowska Katarzyna

mgr Katarzyna Walczak

Regulamin Świetlicy Szkolnej

O naszej świetlicy:

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Świetlica stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy, poszerzania wiedzy i umiejętności oraz odrabiania zadań domowych.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

  • Zajęcia plastyczne, techniczne;
  • Zajęcia integrujące grupę;
  • Gry i zabawy ruchowe;
  • Zajęcia relaksujące;
  • Zajęcia czytelnicze;
  • Zajęcia rozwijające umiejętności manualne:
  • Zajęcia muzyczno- rytmiczne;
  • Zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka;
  • Pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Świetlica szkolna zajmuje dwa wyodrębnione do tego celu pomieszczenia, znajdujące się na parterze szkoły. Wyposażenie sali przystosowane jest do charakteru prowadzonych zajęć. Zajęcia ruchowe/ sportowe odbywają się w salce gimnastycznej lub, gdy pogoda na to pozwala na Orliku.

Praca wychowawczo- dydaktyczna odbywa się według planu pracy świetlicy zgodnym z rocznym planem pracy szkoły. Dotyczą zarówno najbliższego otoczenia dziecka jak i obejmują wiadomości o Polsce, jej miejscu w Europie oraz nawiązują do obchodzonych świąt i innych ważnych wydarzeń.


Zakończenie roku zbliża się wielkimi krokami. Nasi uczniowie są jeszcze w budynku szkoły, ale myślami już daleko stąd. Przed dwumiesięczną podróżą trzeba się jednak przygotować, dlatego też przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych wakacji. Poznawaliśmy  ciekawe zakątki świata, układając puzzle. Snuliśmy marzenia i wymienialiśmy miejsca, do które warto zwiedzić.

W wakacyjnym klimacie już dziś chcemy życzyć wszystkim gorącego lata, mile spędzonego czasu i wielu niezapomnianych przygód. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym.

Nauczyciele świetlicy

 


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA ŚWIETLICOWE

Pełnych zdrowia, spokoju i nadziei

Świąt Wielkanocnych,

dobrego wypoczynku

oraz wiosennego nastroju

życzą: Nauczyciele Świetlicy Szkolnej

 


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA ŚWIETLICOWE
Niech te Święta – tak wspaniałe będą, jakby z bajek całe.
Nich gwiazdka – z nieba zleci, niech Mikołaj tuli dzieci.
Niech choinka – pachnie pięknie i niech radość będzie wszędzie.
Wszystkim Świetlikom i ich Rodzicom
życzymy
radosnych, spokojnych, najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem, rozśpiewanych kolędą
Nauczyciele Świetlicy Szkolnej
PS. Po przerwie świątecznej czekamy na Wasz powrót do szkoły i świetlicy szkolnej . Wracajcie szczęśliwi, uśmiechnięci i pełni nowej energii!
Do zobaczenia!


Październik w świetlicy szkolnej obfitował w moc atrakcji  Jednym z wielu tematów, którym się zajęliśmy, było odżywianie.

Odżywianie, jak jesień, może być równie „piękne” i „ kolorowe”. Jedzenie owoców i warzyw sprawia nam nie tylko przyjemność ze względu na wspaniałe doznania smakowe, ale również ze względu na bogatą kolorystykę. Wykorzystaliśmy to porównanie na zajęciach plastycznych. Temat stał się doskonałą okazją, aby zastosować szeroką gamę barw. Uczniowie, poza różnorodnymi kolorami, posługiwali się wieloma metodami, wykorzystując przy tym różnego rodzaju materiały.

Październik oprócz owocowo- warzywnej tematyki miał również inny równie istotny punkt. To Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji powstało dla nauczycieli wiele laurek. Jedne z nich miały postać kwiatowych wazonów, które uczniowie wycinali z papieru kolorowego. Inne, równie piękne, prezentowały przecudne tulipany wyklejane plasteliną. Uczniowie mieli również okazję zastanowić się, jakie są cechy idealnego nauczyciela oraz co życzyć wychowawcom w dniu ich święta. Kontakt z literaturą i czytanie wierszy skłonił ich do refleksji.

W minionym miesiącu uczniowie zajmowali się także fauną. Podczas kalamburów, krzyżówek i kolorowanek o zwierzętach dzieci z chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach. Nie zabrakło również burzy mózgów i pogadanek na poważne tematy, dotyczące zwierząt zagrożonych wyginięciem. Odbył się również „Tydzień o Andrychowie”. Pozwolił on uczniom zapoznać się z historią miasta, okolicą i ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć.

Mimo pracowitego miesiąca nie zapominaliśmy również o tych, którzy chętnie odrabiają zadania domowe i mogą zawsze liczyć na pomoc nauczyciela.

Zapraszamy do naszej galerii…


Pierwszy tydzień w świetlicy szkolnej upłynął na wspomnieniach wakacyjnych. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacji, odbytych podróży i wycieczek. Opowieściom wakacyjnym nie było końca…

Uczniowie zapoznawali się także z zasadami zachowania. Wspólnie z wychowawcami świetlicy ustalili zasady i opracowali „Kodeks naszej świetlicy”. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci korzystające ze świetlicy będą o tych zasadach pamiętać i ich przestrzegać.

Agnieszka Matejko


Z nami nudzie się nie uda

            Świetlica szkolna już nie musi kojarzyć się z nudnym spędzaniem czasu. W naszej placówce opiekunowie nie tylko odrabiają z dziećmi zadania, ale także prowadzą zajęcia plastyczne, ruchowe, edukacyjne i wiele innych. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Liczne nowoczesne pomoce edukacyjne pozwalają rozbudzić oraz rozwijać u uczniów ich zainteresowania oraz zdolności. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczne, które umożliwiają rozwijać twórczą inicjatywę naszych podopiecznych, a także pomysłowość oraz wiarę we własne siły.  Organizowane są także andrzejki, bal karnawałowy i konkursy, w których każdy chętny uczeń może wziąć udział. W tym roku szkolnym świetlica szkolna organizowała konkursy plastyczne: „Pocztówka z wakacji”, „Mój ulubiony nauczyciel”, „Moja ozdoba świąteczna”, które cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów.