LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W ANDRYCHOWIE

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie przystąpiła do Projektu Rządowego Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna, której priorytetowym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły z zajęciami prowadzonymi w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne,
w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Za otrzymane środki zakupione zostały: Zestaw ClassVR, drukarka 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownica – stacja lutownicza, kamera cyfrowa wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Opracowała: mgr Małgorzata Lipowiecka