Razem na święta

W ramach akcji „Razem na święta”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w szereg działań, które miały na celu pomoc i wsparcie osób  samotnych, starszych i chorych. Dzieci wraz  z wychowawcami klas przygotowały stroiki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane osobom przebywającym w hospicjum w Andrychowie. Uczniowie zaangażowali się również w przygotowanie kartek świątecznych, w których przekazali serdeczne życzenia seniorom zamieszkującym naszą miejscowość. Ponadto  uczniowie klas młodszych zdobili pierniczki i wraz z życzeniami przekazali swoim bliskim. Te drobne upominki sprawiły wiele radości i wzruszenia samotnym mieszkańcom lokalnej społeczności.

Czas świąt Bożego Narodzenia jest okresem, w którym otwieramy swe serca, by pomóc  potrzebującym. Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu zachęcali uczniów również  do wzięcia udziału w innych akcjach charytatywnych. Pani Dorota Stańczak zorganizowała pomoc dla pobliskiego schroniska. W ramach tej akcji zebrano karmę dla psów i kotów, koce i legowiska oraz wiele zabawek dla potrzebujących czworonogów. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy przyłączyli się do tej akcji. Natomiast Pani Martyna Charusta zachęciła  nauczycieli, aby dołączyli do akcji Fundacji Małych Stópek pod hasłem „Paczuszka dla maluszka”. Zbierane były: pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki i inne akcesoria wyprawki dziecięcej, by  pomóc  maluszkom z potrzebującej rodziny.

Dzięki takiej wspaniałej postawie dzieci i młodzieży święta Bożego Narodzenia stały się jeszcze piękniejsze i radośniejsze dla osób potrzebujących wsparcia i pomocy.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń