Zabawa w teatr w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie w ramach tematu tygodnia „Jak się bawić w teatr?” zapoznali się budową teatru, rodzajami lalek teatralnych oraz pracą osób występujących w teatrze. Następnie dla utrwalenia zdobytych wiadomości przygotowali w grupach krótkie przedstawienia. Dzieci samodzielnie zaplanowały i podzieliły prace do wykonania. Drugoklasiści wymyślili tytuł sztuki, stworzyli bohaterów – kukiełki, napisali scenariusz i wykonali dekoracje. Oto tytuły spektakli przygotowanych przez uczniów: „Zaczarowany pies Redzik”, „Emilka i samotny króliczek”, „Zagubiona w lesie”, „Jak uratować mamę?”, „Zwariowana królewna”, „Dobro i zło”, „Zaczarowana żaba”. Zajęcia były doskonałym sposobem na połączenie nauki i zabawy, której towarzyszyło wiele emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opracowała: mgr Anna Więckowska