Wyprawa na Cyberzachód

Jak omijać zagrożenia w sieci? Jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z dobrodziejstw Internetu? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klas pierwszych szukali  podczas warsztatów „Rysia i Tolek na Cyberzachodzie” prowadzonych przez panią Katarzynę Stanek – pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie.

Uczniowie wraz z cyberbohaterami – Rysią i Tokiem rozwiązywali kolejne zadania, rozwijając swoje umiejętności psychologiczne, które w przyszłości pomogą im w dokonywaniu mądrych wyborów.

Ponadto podczas zajęć dzieci dowiedziały się na co zwracać uwagę, gdzie szukać pomocy oraz jak postępować, gdy zaobserwują u siebie niepokojące sygnały. Atrakcyjną część zajęć stanowiły materiały i ćwiczenia do samodzielnego wykonania.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń