Wyjazd klas IV do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej

W dniu 02.11.2022r. uczniowie klas IV pojechali do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej na spektakl „Smoki”. To zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów, bardzo podobało się dzieciom. Niecodzienna scenografia, oświetlenie dodawały kolorytu widowisku. Aktorzy, którzy grali swoje role nie tylko na scenie, ale i wśród publiczności, sprawiali, że nikt się nie nudził. Ponadto dzieci były angażowane do uczestniczenia w odgrywanych scenkach,co dodatkowo wpłynęło na pozytywny odbiór przez nich języka teatru. Przesłanie, że z przyjacielem łatwiej pokonać strach i wspólnie wykonać trudne i niebezpieczne zadanie pięknie puentowało obejrzaną sztukę. Słodkie uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia i spotkania ze światem aktorów.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder