Kwiaty dla Ukrainy

We wtorek 8 listopada uczniowie klasy IVa i IVc zostali zaproszeni przed Pałac Bobrowskich, by wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół podstawowych w Andrychowie wziąć udział w akcji „Rabata polsko – ukraińska”. To inicjatywa Urzędu Miejskiego oraz Leroy Merlin, której celem było podkreślenie solidarności z mieszkańcami Ukrainy, będącymi w trudnej sytuacji w związku z toczącymi się w ich kraju działaniami wojennymi. Zebranych powitał Burmistrz Miasta, który podkreślił, jak ważna jest pomoc dla Ukrainy i wszystkie podejmowane w tym kierunku działania. Uczniowie, na przygotowanej rabacie, sadzili cebulki wiosennych kwiatów w czterech kolorach – flag Polski i Ukrainy. Barwy narodowe naszych krajów w sposób symboliczny mają podkreślić solidarność i chęć niesienia pomocy.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder