Trzecioklasiści w Nadleśnictwie Andrychów

Dnia 9 listopada uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami wybrali się do Nadleśnictwa Andrychów na ścieżkę przyrodniczo-poznawczą “Leśne Cuda”.

Głównym celem wyprawy było rozbudzanie zainteresowania leśną przyrodą. Po ścieżce przyrodniczej oprowadzał uczniów pan Wojciech Zacny, który jest specjalistą ds. edukacji leśnej. Uczniowie mieli okazję pozn zadania, które wykonywane są w lesie przez leśnika w zależności od danej pory roku. Trzecioklasiści chętnie zadawali pytania, rozwiązywali zagadki i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Pan Wojtek ciekawie opowiadał o drzewach, ziołach i innych roślinach, a także o warstwach lasu i jego mieszkańcach. Przypomniał, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi i powinniśmy przestrzegać zasad odpowiedniego zachowania. Na zakończenie był czas na odpoczynek i integrację przy ognisku. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek uczniowie wrócili do szkoły. Lekcja przyrody w terenie była niezwykle interesująca i pouczająca.

Dziękujemy Nadleśnictwu Andrychów za gościnę oraz za otrzymany karmnik i ziarna słonecznika dla ptaków.

Opracowała: mgr Anna Więckowska