Święto Niepodległości

10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów. Punktualnie o godzinie 11:11 nauczyciele i uczniowie przystrojeni w biało-czerwone kotyliony zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie obejrzeli piękną akademię przygotowaną przez uczniów klasy IVa i Va pod kierunkiem Pani Krystyny Fluder i Pana Marcina Karło. Baśniową inscenizację prezentującą trudy wielu pokoleń Polaków walczących o niepodległość kraju uzupełniła muzyczna interpretacja dziejów Polski, którą przygotowali najmłodsi uczniowie pod kierunkiem Pani Kariny Piesko. O podniosłym charakterze Dnia Niepodległości przypominały wszystkim także umieszczone na korytarzach i w klasach okolicznościowe gazetki oraz plakaty prezentujące najważniejsze wydarzenia na drodze do wolności naszego kraju.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz