Wycieczka na spektakl pt:,, Baśń o Królowej Śniegu’’

Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem. Dnia 22.03 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na spektakl pt:,,Baśń o Królowej Śniegu’’. Baśń opowiadała o porwaniu chłopca imieniem Kaj przez okrutną i bezwzględną królową. Na ratunek bratu pośpieszyła Gerda, której, dzięki pomocy przyjaciół, udało się odnaleźć Kaja i stopić lód z jego zamrożonego złym czarem serca. Dobro zwyciężyło nad złem.  Ta niezwykła baśń wprowadziła dzieci w świat uniwersalnych wartości, takich jak przyjaźń i miłość. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Opracowała: mgr Anna Kołodziejczyk