Wielki Kredkowy Recykling

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie dołączyła do akcji pt. „Kolorowe Kredki”. Jest to akcja proekologiczna wspierająca recykling i ucząca dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Od września do końca lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie mogli umieszczać częściowo zużyte i niepotrzebne kredki w pudełkach i pojemnikach znajdujących się w salach lekcyjnych, a wszystko po to by pomagać! Naszym uczniom udało się zebrać 2509 szt.

Zebrane kredki trafią do Kredkowej Ekipy ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego z Wołomina, skąd zostaną przekazane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Opracowała: mgr Aleksandra Migdałek