„Pan Twardowski” na deskach Teatru Współczesnego

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto poświęcone aktorom, teatrom, pasjonatom sztuki, grze aktorskiej i każdemu, kto sercem jest blisko ze sceną, ustanowiono w 1961 roku podczas światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach.

W klasach czwartych cały marzec był miesiącem teatralnych przedsięwzięć. Wspaniałym dopełnieniem teatralnych projektów była wycieczka czwartoklasistów do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt. „Pan Twardowski”. Wszyscy młodzi widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej, scenografii i efektów specjalnych, które ubarwiły sztukę. Po przedstawieniu podczas warsztatów teatralnych uczniowie mogli poznać tajniki zawodu aktora i kulisy przygotowania spektaklu, a nawet spróbować gry na prawdziwej teatralnej scenie.  To ostatnie doświadczenie przyda się młodym aktorom już niebawem, ponieważ na zakończenie marcowych spotkań z dramatem czwartoklasiści wystąpią na szkolnej scenie przed młodszymi kolegami, prezentując aż trzy adaptacje znanych baśni.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz