SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Kobiety i kobietki w literaturze” oraz PRZEGLĄD BAŚNIOWYCH SZTUK TEATRALNYCH pt. „Pół żartem, pół serio”

Dnia 29 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Kobiety i kobietki w literaturze”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz promowanie talentów recytatorskich. Spotkanie przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała pani dyrektor mgr Wioletta Kadamus oraz nauczycielka języka polskiego mgr Katarzyna Kutkiewicz.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce ex aequo: Aleksandra Drąg z klasy 1a i Maja Wróbel z klasy 2a

II miejsce: Agnieszka Karło z klasy 3a

III miejsce: Sandra Nosek z klasy 1a

wyróżnienia: Emilia Jordan klasa 3c, Jan Kolasa klasa 3c i Weronika Nosek klasa 2b

Uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali upominki i dyplomy. Aleksandra Drąg i Maja Wróbel będą reprezentować uczniów klas I-III podczas kwietniowego XVII SPOTKANIA Z POEZJĄ DLA DZIECI organizowanego przez Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie i Świetlicę CKiW w Sułkowicach-Bolęcinie.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej mgr Katarzyna Stopyra i mgr Anna Więckowska. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów!

Do najmłodszych adeptów trudnej sztuki recytacji dołączyli aktorzy z klas czwartych, którzy
z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowali trzy adaptacje znanych baśni i zaprezentowali je na szkolnej scenie młodszym kolegom. Klasa IVa przedstawiła zabawną, rockową wersję „Kopciuszka” z przewrotnym morałem dotyczącym higieny, klasa IVb zaprezentowała publiczności klasyczną wersję baśni o warszawskim Bazyliszku, a uczniowie z klasy IVc przygotowali uwspółcześnioną inscenizację baśni o księżniczce na ziarnku grochu. Gra aktorska przyniosła czwartoklasistom wiele radości i dała satysfakcję z twórczej pracy. Mamy nadzieję, że młodzi aktorzy już wkrótce zaprezentują swoim fanom nowe dzieło.

Opracowały: mgr Anna Więckowska, mgr Katarzyna Kutkiewicz