Spotkanie klas pierwszych ze Strażą Miejską

W ramach XII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” promującego bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem andrychowskiej Straży Miejskiej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zasady bezpieczeństwa trzeba zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Dzieci przypomniały sobie także zasady bezpiecznego pokonywania przejść dla pieszych, poruszania się po chodnikach oraz ścieżkach rowerowych. Pani prowadząca spotkanie podkreśliła, jak ważną rolę elementy odblaskowe spełniają w czasie jesiennych wieczorów oraz podczas brzydkiej pogody, gdy widoczność jest mała. Uczestnicy spotkania rozmawiali także o niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi. Uczniowie wynieśli same pozytywne wnioski ze spotkania i zostali dopełnieni wartościami bezpieczeństwa.

Opracowała mgr Monika Kowalska