Spektakl w ramach DBI

Uczniowie klas I-III, w ramach projektu organizowanego przez Centrum Programu Safer Internet, wzięli udział w spektaklu pt. „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.

Pierwsza cześć polegała na  prezentacji nagranego spektaklu. Przedstawienie poruszało  problem Filipa, który zachorował na ,,Sieciowciąg”, chorobę oznaczającą uzależnienie od gier i Internetu. Jego siostra Ola, próbując pomóc bratu wrócić do rzeczywistości, zaprosiła do domu Plika i Foldera – specjalistów od bezpieczeństwa w sieci. Wspólnymi siłami udało im się „uzdrowić” Filipa.

W drugiej cześć dzieci uczestniczyły w Interaktywnym  spotkaniu online na żywo z bohaterami spektaklu – Plikiem i Folderem. Bohaterowie zadawali uczniom pytania dotyczące obejrzanego przedstwienia. Komunikacja odbywała się za pomocą czatu wewnętrznego platformy YouTube.

Opracowała: mgr Iwona Smaza