Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie po raz kolejny obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to powstało z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami.  Celem akcji było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, pokazanie, że czytanie jest ciekawe, rozwijanie kreatywności oraz  kształtowanie umiejętności plastycznych. W tym roku biblioteka szkolna  do współpracy zaprosiła świetlicę. Podczas zajęć Panie czytały dzieciom bajki, do których wychowankowie wykonywali ilustracje. Akcja głośnego czytania przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze. Uczniowie dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wysłuchanych tekstów bajek. Efektem tego święta były piękne ilustracje oraz liczne wypożyczenia książek.

Opracowanie:

mgr Katarzyna Pawlikowska