Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

4 października Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie gościła w swoich murach Waldemara Cichonia, autora  książek dla dzieci znanego najmłodszym  czytelnikom z  cyklu historii opisujących przygody kota o słodkim imieniu Cukierek.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Pisarz w barwny sposób opowiadał o swojej pracy, o drodze książki od autora do czytelnika. Przeczytał również wybrane opowiadanie o Cukierku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały słów pana Cichonia. Miały również możliwość zadawania pytań. Ciekawiło ich skąd autor czerpie swoje pomysły, ile czasu zajmuje napisanie jednej książki, ile miał lat, gdy napisał swoją pierwszą książkę, czy pisanie jest trudne….

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymywały imienne dedykacje i autograf pisarza.

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem dostarczyło młodym czytelnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy.

Opracowała: