Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

Dnia 15 września 2022 roku uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Tego dnia nauczyciele klas młodszych zorganizowali i przygotowali dla swoich uczniów zajęcia inspirowane książką P. H. Reynolds’a pt.: „The Dot” („Kropka”). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia nie zabrakło na zajęciach kropek. Powstały piękne „kropkowe” dzieła sztuki, uczniowie odczytywali wiadomości zapisane Alfabetem Braille. Kropki pojawiły się także na trasie dla robotów, którą uczniowie zakodowali przy pomocy komend – sekwencji kolorów.

Zobaczcie jak ten dzień celebrowano w naszej szkole.

Opracowała: Katarzyna Łysoń