Wspieramy akcję „Czyste Beskidy”!

16 września odbyła się kolejna edycja akcji „Czyste Beskidy”, której współorganizatorem jest andrychowskie koło PTTK „Chałupa”.

Nasza szkoła nie mogła przejść wobec tego szlachetnego przedsięwzięcia obojętnie i oto z samego rana piątoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami oraz przewodnikiem, panem Markiem Przybyłowiczem, wyruszyli na beskidzki szlak w kierunku Trzonki, by zebrać śmieci pozostawione na trasie przez niefrasobliwych turystów. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i podziwianiu piękna Beskidów. Piękne widoki i miła atmosfera nie przesłoniły jednak uczestnikom wyprawy jej głównego celu. Uczniowie uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki co rusz znajdowali wzdłuż szlaku przedmioty, których nigdy nie powinno tam być – butelki, puszki, plastikowe i foliowe opakowania, części garderoby czy fragmenty starych sprzętów. Niektóre znaleziska zostały nawet uwiecznione przez piątoklasistów na zdjęciach. Fotografie najbardziej oryginalnych śmieci staną się nie tylko dokumentem głupoty i ignorancji człowieka wobec przyrody, ale także odpowiedzią na konkursowe wyzwanie organizatorów akcji, by sfotografować znaleziska najbardziej zadziwiające.

Cieszymy się, że mieliśmy swój udział w akcji „Czyste Beskidy”. Jesteśmy dumni, że dzięki naszej pracy i zaangażowaniu można będzie podziwiać piękno naszej Małej Ojczyzny, a nie wzdrygać się na widok śmieci pozostawionych na szlaku.

Dziękujemy organizatorom akcji za słodki poczęstunek i miłe niespodzianki w postaci voucherów do Magicznej Osady.

Opracowała: mgr K. Kutkiewicz