Bądź EKO

W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych metodą projektu pt.: „Bądź EKO”. Klasy młodsze rozpoczęły zajęcia na sali gimnastycznej. Oglądały filmy edukacyjne, prezentacje, a także spoty poświęcone tematyce ekologii, przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły. Najbardziej wyczekiwanym momentem tych zajęć był „Ekologiczny pokaz mody”. Tegoroczne stroje były wręcz zjawiskowe, dopracowane po najmniejsze szczegóły. Modelki i modele z dumą prezentowali swoje kreacje, za co zebrali od publiczności gromkie brawa. W ramach podziękowania wszyscy uczestnicy tego wydarzenia otrzymali maleńkie sadzonki drzewek. Następnie uczniowie udali się do klas, by tam wykonać pracę plastyczno – techniczą pt.: „EKO cudak”. Dzieła dzieci ozdabiają teraz nasze sale lekcyjne i przypominają nam o dwóch ważnych słowach: „Bądź EKO”.

Przygotowała: D. Bizoń