Nowoczesne technologie – Laboratoria Przyszłości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie chętnie korzystają z nowoczesnych technologii zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas lekcji oraz zajęć dodatkowych używają klocków Lego Education i Ozobotów. Jednak największe emocje u dzieci wywołuje korzystanie z gogli VR.

Używanie okularów do wirtualnej rzeczywistości to nowatorskie rozwiązanie, które znacznie uatrakcyjnia lekcje i angażuje uczniów. Gogle przyczyniają się do kreatywnego i ekscytującego nauczania. Dzięki wizualizacji miejsc w trybie 360 oraz trójwymiarowym obiektom zajęcia stają się fantastyczną przygodą. Dzieci zakładając okulary przenoszą się w inny świat – zwiedzają muzea, zabytki, podziwiają dzieła sztuki, zapoznają się z fauną i florą z najdalszych zakątków świata. Dzięki VR poznają budowę i działanie narządów ludzkich, oglądają szkielety, modele, figury matematyczne 3d. Najodważniejsi uczniowie spróbowali wirtualnie przejść przez most zwodzony, zobaczyć dinozaury 3d lub popływać w oceanie spotykając rekiny. Okulary VR prowadzą również dzieci w strefę relaksu poprzez podziwianie krajobrazów, odwiedzanie pokojów sensorycznych, oglądanie lasu, gwieździstego nieba, czy rafy koralowej.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych technologii, gdyż nauka przez doświadczanie jest jednym z najefektywniejszych sposobów uczenia się.

Opracowała: mgr Anna Więckowska