Łańcuch trzeźwości

Od kilku lat nauczyciele i uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie włączają się do kampanii społecznej ,,No promil no problem”,  której organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych  ,,Solny  Gwarek” w Wieliczce.

Celem akcji  jest ograniczenie liczby osób, które prowadzą pojazdy   pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie  u pasażerów gotowości do powstrzymania pijanego kierowcy.

W czwartek – 4.11.2021r. uczniowie klas czwartych i piątych  wzięli udział w ,,Łańcuchu trzeźwości” zorganizowanym przez OPS w Andrychowie.

Wydarzenie nadzorowali funkcjonariusze policji, którzy czuwali nad jej bezpiecznym przebiegiem.

O godzinie 10.00 uczniowie pod opieką nauczycieli, wyposażeni w emblemat szkoły i balony  z logo kampanii, wyruszyli w kierunku ronda Ofiar Katynia przy ulicy Lenartowicza, aby wzdłuż drogi utworzyć  żywy ,,Łańcuch trzeźwości”.  Pracownicy OPS rozdali dzieciom okolicznościowe koszulki oraz plakaty z hasłami nopromilowymi.

Przy głośnym skandowaniu haseł promujących wstrzemięźliwość i rozwagę,   policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierowców.  Przedstawiciele szkoły – Martynka, Adam i Karol, ubrani w odblaskowe kamizelki,  rozdawali prowadzącym pojazdy ulotki dotyczące akcji.

Uczniowie pełni entuzjazmu i bogaci w nowe doświadczenia powrócili do szkoły. Zapewne udział w tym przedsięwzięciu zapisze się trwale w ich młodych umysłach. Mamy nadzieję, że przyniesie oczekiwane efekty oraz zachęci  do podjęcia innych  działań na rzecz kampanii.

Opracowała : mgr Dorota Stańczak