„Mój pupil” – konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach. Został on bowiem ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT.  Przypominają  nam w tym obchodzone dni:
– 4 października – Światowy Dzień Ochrony Zwierząt,
– 4 – 11 października – Tydzień Zwierząt.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie,  oprócz lekcji poświęconych omawianiu zasad opieki nad zwierzętami, wykonaniu gazetki korytarzowej, ogłoszony został także konkurs fotograficzny pt. „Mój pupil”. Skierowany był do wszystkich uczniów. Trzeba  było przynieść zdjęcie swojego zwierzaka (w dowolnym formacie). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 100 prac. Wszystkie zdjęcia były pięknie wykonane, co utrudniło komisji, składającej się z 3 nauczycieli i 3 uczniów – przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, wyłonienie zwycięzców. Oto nagrodzeni:

W kategorii klas I – III

I miejsce – Julia Góra – klasa 2a

II miejsce – Maja Brońka – klasa 3a

III miejsce – Emilian Smółka – klasa 2a

Wyróżnienie:  Maksymilian Praciak – klasa 1b, Gabriela Wisła – klasa 2a

W kategorii klas IV – VIII

I miejsce – Lilia Wróbel – klasa 8b

II miejsce – Maja Wiecheć – klasa 5a

III miejsce – Emilia Wiśniewska – klasa 4c

Wyróżnienie: Bartłomiej Michałek – klasa 4a, Justyna Świętek – klasa 7a

Gratulujemy!

Już dziś ogłaszamy, że w listopadzie odbędzie się zbiórka potrzebnych rzeczy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. Szczegóły zostaną podane w kolejnym komunikacie.
Lista potrzebnych rzeczy:

– karmy dla psów i kotów w puszkach lub suche,

– posłania: koce, kołdry, legowiska, prześcieradła, ręczniki itp.,

– smycze, obroże,

– zabawki dla kociąt i szczeniąt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO POMOCY BEZDOMNYM PSIAKOM I KOCIAKOM ZE SCHRONISKA.

Opracowała: mgr Alina Magiera