Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 16 – 18.11.2021r. uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą panią mgr Mariolą Babik wzięli udział  w festiwalu internetowym „Świat w szkole, szkoła    w świecie” organizowanym podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

To coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy. Udział w TEG dał dzieciom możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy.

W pierwszym dniu Festiwalu uczniowie pogłębiali wiedzę na temat globalnych wyzwań i zrównoważonego rozwoju podczas  zdalnych spotkań w formie interaktywnych webinarów, warsztatów, pokazów filmów i spotkań z ekspertami. Podczas drugiego i trzeciego dnia TEG zespół szkolny uczestniczył   w grze, podczas której wykonywał zadania z zakresu zmian klimatu i różnorodności biologicznej. Uczniowie mieli możliwość konsultować swoje odpowiedzi z opiekunem zespołu jak i nauczycielami uczącymi w klasie.  Za pomocą padletu czwartoklasiści  wpisywali swoje odpowiedzi. Mieli również okazję przywitać się z innymi zespołami, podzielić się efektami realizacji  zadań oraz poznać pracę pozostałych grup z całej Polski. Na zakończenie zespół szkolny wziął udział w webinarze podsumowującym pracę podczas Festiwalu.

Opracowała: mgr Mariola Babik