XXVIII Gminny Konkurs Ekologiczny

„Powietrze i woda – żywioły czy dary życia”

Konkurs został podzielony na grupy wiekowe. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w poszczególnych grupach i zajęli wysokie lokaty.

I grupa  klasy I

W tej kategorii uczniowie mieli do wykonania samodzielną pracę plastyczną – projekt nadruku na koszulkę (nadruk na koszulce widziany oczami dziecka „Jaki obrazek na koszulce chciałbyś mieć”) pt.: „Powietrze i woda – żywioły czy dary życia”. Prace wykonali uczniowie klasy Ib: Oliwia Mikołajek i Maksymilian Praciak.

III miejsce otrzymała Oliwia Mikołajek  uczennica kl. I b

II grupa- klasy II – III

W drugiej grupie uczniowie  pisali  test. Do zmagań przystąpiło dwóch uczniów Antek Hornik z klasy IIb oraz Lena Hereda z klasy IIIb.

Uczniowie otrzymali nagrody za udział w Konkursie.

III grupa – klasy IV-VI

Zadaniem uczniów było zredagowanie dwóch  ogłoszeń o powstałych na terenie gminy Andrychów zagrożeniach pt„SMOG – przekroczenie norm jakości powietrza” i „ POWÓDŹ – przekroczenie stanów alarmowych na potokach” (lub wymiennie za POWÓDŹ – ogłoszenie „Nielegalny zrzut ścieków do potoku”). Ogłoszenia zredagowali: Zofia Zadora z klasy IVa oraz Patryk Szmeil z klasy IVc.

I miejsce otrzymała Zofia Zadora uczennica kl. IV a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: mgr Iwona Smaza