BohaterOn

Cieszymy się, że po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie włączyli się w akcję upamiętniającą Powstanie Warszawskie.

W ramach kampanii nauczyciele przeprowadzili we wszystkich klasach zajęcia, które miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania.

Młodsi uczniowie oglądali przedstawienie kukiełkowe ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, które w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest patriotyzm i bohaterstwo.

Starsi wysłuchali słuchowiska ,,Mały roznosiciel nadziei”, które pomogło zrozumieć uczniom, czym kierowała się kiedyś młodzież.

Uczniowie klas VII i VIII realizowali temat: „Powstanie Warszawskie – co za historia”. Na lekcjach zajmowali się problematyką tego wydarzenia, próbując odpowiedzieć na wiele pytań: Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa?

Pięknym świadectwem naszej pamięci o bohaterach są własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. Zostaną one wysłane do Fundacji Sensoria, która roześle je pomiędzy żyjących powstańców.

Opracowała: mgr Iwona Smaza