Wycieczka klas VIII do kina

Dnia 7 grudnia uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kina Cinema City w Bielsku- Białej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film przygodowy pt.: „Czarny młyn”, którego fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Głównym bohaterem jest  Iwo, który z grupą  przyjaciół mieszka w małym miasteczku. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń, wchodzą na zakazany teren, rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków i wiele postaci. Uczniowie byli zachwyceni. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody, a wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są trwałe i zapadają głęboko w pamięci uczniów na długie lata.

Źródło: cinema-city.pl

Opracowała: mgr Aleksandra Migdałek