EuroWeek – Duszniki-Zdrój 2022

W dniu dzisiejszym tj. 19 kwietnia 2022r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie p. M. Babik, p. A. Gurdek, p. K. Stopyrą, p. M. Karło przyjechali do Duszniki-Zdrój, malowniczego miejsca położonego niedaleko  Bystrzycy Kłodzkiej. W dniach 19-23 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z Sosnowca i Nowego Sącza będą uczestniczyć  w warsztatach językowych EuroWeek.  Celem programu jest budowanie pewności siebie, promocja nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, integracja wielokulturowa, budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych.

Po zakwaterowaniu w ośrodku uczniowie wraz z opiekunami zostali ciepło powitani przez organizatorów programu oraz zostali zapoznani z celami i programem obozu językowego. Następnie młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach integracyjnych w języku angielskim. Dzisiejszy dzień zakończyła wspólna dyskoteka.

Opracowała: mgr Mariola Babik