Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”

Dobiegła końca XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. Konkurs organizował Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Celem było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Na konkurs wpłynęło około sześciu tysięcy prac z Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i Ukrainy. Organizatorzy pozostawili uczestnikom pełną dowolność w sposobie wykonania zadania konkursowego. Prace zgłaszany były w wielu różnych formach i sześciu kategoriach wiekowych. Jury nagrodziło około tysiąc najlepszych prac. Dwie uczennice z naszej szkoły zajęły bardzo wysokie lokaty.

Maja Wróbel z klasy II a zdobyła I miejsce w kategorii „Wyklejanka, kolaż dla dzieci w wieku 7-9 lat”

Maja Brońka z klasy III a zajęła II miejsce w kategorii „Rysunek, malarstwo dla dzieci w wieku 7-9 lat”.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów!

Opracowała: mgr Anna Więckowska