EkoEksperymentarium

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie po raz kolejny wzięli udział w projekcie ekologicznym EkoEksperymentarium. Patronem projektu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Na EkoEksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Jest to zabawna gra, obejmująca obszary podstawowej programowej w zakresie edukacji przyrodniczej i społecznej. Celem projektu jest uczenie i rozwijanie dobrych praktyk u dzieci. Poprzez gry uczniowie dowiedzieli się jak świadomie robić zakupy, sprzątać, czy oszczędzać prąd oraz poszerzyli zdobyte wiadomości o lesie.

Rozwiązywanie łamigłówek pozwoliło uczniom zrozumieć, że zmiana nawet drobnych nawyków ma wielkie znaczenie dla środowiska.

Opracowała: mgr Anna Więckowska