Czas na wybory

Tradycyjnie na początku kolejnego roku szkolnego odbywają się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W bieżącym roku  miały one miejsce 4 października. Na liście wyborczej znalazła się rekordowa jak do tej pory ilość kandydatów – 25 osób z klas od czwartej do ósmej. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie  przeprowadzona została kampania wyborcza, podczas której kandydaci mieli okazję  przybliżyć społeczności uczniowskiej swoją postać     oraz zaprezentować na plakatach hasła wyborcze. Zgodnie z zasadami demokracji wybory miały charakter tajny, równy i bezpośredni. Towarzyszyły im duże emocje i nastrój wyczekiwania. Skład nowopowołanego samorządu zostanie ogłoszony zgodnie z tradycją na apelu w dniu 14 października.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak