Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w tym roku 7 października, idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Tabliczka mnożenia jest ważnym punktem programu nauczania w szkole podstawowej i stanowi jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabywamy już na początku przygody z edukacją. Dzieci na całym świecie uczą się tabliczki mnożenia. Tradycją stało się obchodzenie tego matematycznego święta w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Uczniowie klas III – VIII rozwiązywali szereg ciekawych zadań przygotowanych dla nich na korytarzach szkolnych. Klasy IV, V oraz VI uczestniczyły również w interaktywnych zajęciach podczas lekcji matematyki.

Opracowała: mgr Anna Pytel