TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych od 26 do 30 września po raz kolejny w szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się Tydzień Języków Obcych. Nauczycielki języka angielskiego zorganizowały wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Przygotowano gazetkę szkolną, szkolne korytarze przystrojono we flagi różnych państw               i makiety przedstawiające najbardziej popularne budowle świata, które zostały wykonane przez naszych uczniów. W stołówce szkolnej uczniowie mogli spróbować dań kuchni świata, a na przerwach potańczyć w rytmach muzyki angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej czy też włoskiej. Nauczyciele przeprowadzili lekcje językowe, na których uczniowie poznali kulturę i zwyczaje brytyjskie.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili, przy okazji rozwijając swoje umiejętności językowe oraz zainteresowania językami obcymi.

Opracowała: mgr Mariola Babik