Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5

Mówi się, że żeby kogoś dobrze poznać, trzeba poświęcić mu czas. Chcieliśmy, by przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice poznali naszą szkołę, dlatego zaprosiliśmy ich do nas w czwartkowe popołudnie. Dzień otwarty odbył się 23 lutego i zgromadził kilkudziesięciu przyszłych uczniów, na których czekały liczne atrakcje prezentujące ducha naszej szkoły. Dzieci obejrzały na sali gimnastycznej przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras” przygotowane przez uczniów klasy piątej, a następnie w małych grupach miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, poznając kolejne szkolne zakamarki. Nasi goście przekonali się, że przyszłość jest w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie obecna już dziś za sprawą innowacyjnych metod i środków nauczania takich, jak klocki Lego, ozoboty, roboty dash, okulary VR czy multimedialna podłoga. Nowoczesne narzędzia pracy dydaktycznej wykorzystywane przez nauczycieli w czasie lekcji łączą się w naszej placówce z innowacjami programowymi z języka angielskiego, szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych i zajęciami na krytej pływalni w Andrychowie. W czasie wędrówki po szkole dzieci mogły zobaczyć nie tylko sale lekcyjne, świetlicę, jadalnię czy bibliotekę, ale także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce i poczęstować się słodkościami w naszej szkolnej kawiarence. Mamy nadzieję, że nasi Goście bawili się równie dobrze jak my. Wszystkim pierwszoklasistom mówimy: „Do zobaczenia we wrześniu”.

Opracowała: mgr K. Kutkiewicz