Warsztaty językowe z wolontariuszami w ramach programu EUROWEEK

W dniach 16-17.02.2023 r. nasza szkoła gościła wolontariuszy w ramach programu Euroweek. Dzięki hojności Rady Rodziców, odwiedzili nas wolontariusze z Albanii i Zimbabwe. Nauczyciele języka angielskiego wspierali wolontariuszy podczas zajęć, a także zajęli się zorganizowaniem ich czasu wolnego. Podczas tych dwóch dni uczniowie mieli okazję nie tylko skorzystać z możliwości bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim, ale też poszerzyć swoją wiedzę na temat egzotycznych krajów, odmienności kultur, zwyczajów, gustów, religii i codziennego życia w tych odległych zakątkach świata.

Uczniowie uczestniczyli w interesujących zajęciach multimedialnych oraz brali aktywny udział w grach, zabawach, tańcach i energizerach przygotowanych przez wolontariuszy. Dyskusje dotyczyły życia codziennego, zwyczajów żywieniowych, sposobów spędzania wolnego czasu, szkolnictwa i kultury.  Uczniowie bardzo ciepło przyjęli gości z Euroweeku. Wykorzystując swoje umiejętności komunikacyjne, uczestnicy zajęć musieli wielokrotnie zdobyć informacje niezbędne do wykonania zadań.

Opracowały:

mgr Mariola Babik