DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przypada Dzień Dinozaura, jest to jedno z ulubionych, nietypowych świąt obchodzonych w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w zajęciach poświęconym prehistorycznym gadom. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne. Nazwy tyranozaur, diplodok czy pterodaktyl nikomu nie były obce. Dzieci przyniosły ze sobą swoje domowe okazy tych interesujących stworzeń. W salach lekcyjnych powstały wystawy z książkami i modelami dinozaurów. Uczniowie podczas zajęć obejrzeli filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne. Poprzez liczne zabawy, quizy i ćwiczenia poszerzyli wiadomości o fascynujących, wymarłych gadach. Lekcje uatrakcyjniło wykorzystanie tablicy interaktywnej, maty do kodowania, klocków Lego Education oraz Ozobotów. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie kreatywnych prac plastycznych.

Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w radosnej atmoferze. Z niecierpliwością oczekujemy obchodów w kolejnym roku.

Opracowała: mgr Anna Więckowska