DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Lokalne inicjatywy edukacyjne realizowane są od 7 lutego do końca marca.

DBI zwraca uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Ponosimy odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z niej korzystamy. Internet ma ogromny potencjał, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie wykonano następujące zadania:

– przeprowadzenie lekcji wychowawczych na temat zasad bezpieczeństwa w sieci;

– rozwiązywanie quizów i zagadek o bezpiecznym internecie;

– udział w Escape Room „Dzień Bezpiecznego Internetu”;

– obejrzenie filmików edukacyjnych z cyklu „Owce w sieci”, „Necio”, „3…2…1….Internet”;

– udział w lekcjach online:

– wysłuchanie słuchowiska „Sieciaki – misja bezpieczny internet”;

– udział w kursie online dla klas I-III „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” (ose-it szkoła);

– wykonanie gazetek tematycznych

– napisanie wierszy/rymowanek o bezpieczeństwie w sieci.

Mamy nadzieję, że wszystkie zrealizowane działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów w sieci.

Opracowała: mgr Anna Więckowska