CZYTELNICTWO NIE JEST NAM OBOJĘTNE!

Dlaczego warto czytać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ czytanie redukuje stres, rozwija wyobraźnię, rozwija umysł, uczymy się koncentracji, budujemy pewność siebie…

Miło nam poinformować, iż staraniem Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie, udało się pozyskać 74 książki w języku angielskim i ukraińskim. Wszystkie te książki zostały przekazane bibliotece przez Fundację Powszechnego Czytania. Jest to już druga taka forma wsparcia przez Fundację. Poprzednim razem otrzymaliśmy publikacje w języku ukraińskim oraz dwujęzyczne – polsko–ukraińskie. Fundacja Powszechnego Czytania podejmuje szereg działań zmierzających do upowszechniania czytelnictwa, zaangażowała się również w pomoc dla dzieci z Ukrainy. Jak czytamy na ich stronie internetowej – „Bez czytania książek, jako ćwiczenia analizy i metody weryfikacji informacji, jesteśmy całkowicie bezbronni wobec treści serwowanych nam przez środki masowego przekazu, reklamy etc.”(https://fpc.org.pl/bank-wiedzy/dlaczego-czytanie-jest-wazne/).

Za otrzymany dar serdecznie dziękujemy.

Opracowała:

mgr Katarzyna Pawlikowska