Zielone Laboratorium Lafarge

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w programie ekologicznym „Zielone Laboratorium Lafarge” organizowanym przez Fundację Lafarge. Dzieci poznały ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska i klimatu. Podczas zajęć poruszone zostały tematy dotyczące bioróżnorodności, frakcji odpadów oraz odnawialnych źródeł energii. Aby  uatrakcyjnić lekcje dotyczące edukacji klimatycznej, wykorzystano przygotowane scenariusze oraz animacje. Na zakończenie projektu uczniowie wszystkich klas czwartych stworzyli  wspólną pracę konkursową o tematyce poruszanej w scenariuszach lekcji.  Były to: ekokalambury, komiks ekologiczny oraz budowa domku dla owadów pożytecznych. Czwartoklasiści  wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu.

Opracowała: mgr Mariola Babik