Wymiana pocztówkowa

W październiku obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie realizowali projekt „Piękna nasza Polska cała”.

Udział polegał na wysłaniu pocztówek wraz z opisem miejscowości do szkół zlokalizowanych w różnych zakątkach Polski. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonały sposób na zainteresowanie dzieci pięknem naszej ojczyzny, kulturą innych regionów oraz promowanie regionu w którym żyjemy. W ten sposób uczniowie poszerzają wiedzę o innych miejscowościach oraz utrwalają poprawne adresowanie pocztówek. Po otrzymaniu wszystkich pocztówek uczniowie stworzą mapę, na której będą zaznaczać miejscowości.

Z niecierpliwością czekamy na pocztówki z innych regionów Polski!

Opracowała: mgr Anna Więckowska