Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

We wrześniu  oraz w październiku w naszej szkole przeprowadzono szereg akcji, mających na celu promowanie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” klasa III B nagrała filmik, przedstawiający najważniejsze hasła dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie najpierw stworzyli notatki wizualne, a później z pomocą nauczyciela tłumaczyli zwroty na język angielski.

Szczególną uwagę oglądających miały przyciągnąć elementy odblaskowe, które są ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo.

Uczniowie brali czynny udział w planowaniu i reżyserowaniu filmu, który może stać się refleksją nad własnymi zachowaniami na ulicy, drodze, w samochodzie, czy przejściu dla pieszych.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Opracowały:

mgr Karina Piesko