Wyjazd do kina na film pt. „Wróżka Zębuszka”

Dnia 29 maja 2023 roku klasy III pod opieką nauczycieli wybrały się pociągiem do Domu Kultury w Kętach na film animowany pt. „Wróżka Zębuszka”. Uczniowie mieli okazję poznać uroki podróżowania pociągiem, a także w praktyce wykorzystać poznane zasady prawidłowego zachowania w pociągu.

Film przedstawił historię sympatycznej Violetty i zaradnej Maxie, które zaprzyjaźniły się ze sobą i wspólnymi siłami ocaliły miejską przyrodę, której groziło zniszczenie. Dzieci obejrzały czarującą historię pełną przyjaźni, ciepła, humoru i magii. Po trzymającej w napięciu opowieści, całą grupą ruszyliśmy na Kęcki Rynek. Na dzieci czekała tam niespodzianka – zimne i pyszne lody.

Projekcja filmu dostarczyła dzieciom wielu przeżyć. Przejazd nostalgicznie stukoczącym pojazdem obudził w niejednym z nas ducha podróżnika. Pełni wrażeń oraz przykładnej przyjaźni uczniowie uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili do szkoły.

Ciekawe dokąd pojedziemy następnym razem…

Opracowała:

Karina Piesko