Wycieczka klasy Ia i Ib do Warowni

Dnia 19.05.23r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do średniowiecznej Warowni w Inwałdzie.

Zwiedzanie zamku rozpoczęliśmy od wizyty w zbrojowni, gdzie każdy uczeń mógł się przekonać, jak wyglądała dawna broń oraz do czego służyła. Następnie odwiedziliśmy salę tortur, w której zaprezentowano narzędzia, jakimi niegdyś „traktowano” tych, którzy zasługiwali na karę! Tuż obok warowni, w okazałej osadzie, dzieci miały okazję poznać tajniki pracy powroźnika, szewca, tkacza, garncarza czy kowala. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach tworzenia świec, wykorzystując arkusze wosku pszczelego, a także odwiedzili park ruchomych małych smoków, wśród których największą radość wzbudził smok z talentem wokalnym. Wycieczkę zakończyły szalone zabawy w uwielbianym przez dzieci figloparku.

Opracowała: mgr Martyna Graca