Wycieczka klasy Ib do fabryki bombek „ARMAR” w Bęble

Mikołajki –  to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Uczniowie kasy Ib na pewno długo będą wspominali  6 grudnia, ponieważ w ramach prezentu mikołajkowego pojechali na wycieczkę do fabryki bombek „ARMAR” w Bęble, gdzie mogli zobaczyć, jak wytwarzane są choinkowe „cudeńka”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek. Każdy z nich mógł wymyślić dowolny wzór i ozdobić bombkę według własnego pomysłu. Do zdobienia uczniowie wykorzystywali farby i brokaty. Wszyscy pracowali z zapałem i zaangażowaniem, wykazując się  niezwykłą kreatywnością. W ten sposób powstały piękne i jedyne w swoim rodzaju ozdoby, które uczniowie zabrali ze sobą do domu.

Podczas wycieczki dzieci poznały proces wytwarzania szklanych ozdób. Miały również okazję zwiedzić fabrykę. Odwiedziły srebrzalnię oraz miejsce, gdzie ozdoby są farbowane na jednolity kolor i poddawane procesowi suszenia. Kolejnym etapem zwiedzania było pomieszczenie, w którym bombki są ręcznie dekorowane pięknymi wzorami oraz pakowane do wysyłki.

Obserwując etapy powstawania bombek choinkowych, uczniowie stwierdzili, że taka praca wymaga talentu oraz niezwykłej cierpliwości. Ale kto wie, może któryś z uczniów posiada ukryty talent i w przyszłości to on będzie wykonywał piękne i precyzyjne dekoracje na ozdobach choinkowych?

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń