Wycieczka klas drugich do fabryki bombek

Dnia 13 grudnia uczniowie klasy IIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek „ARMAR” w Bęble koło Krakowa. W zakładzie tworzone są zarówno tradycyjne bombki choinkowe, jak i formy o różnych kształtach – mikołaje, bałwanki, aniołki, misie, różne postacie, zwierzęta itp. Wszystkie ozdoby łączy bogata, ręczna dekoracja i niepowtarzalne wzornictwo.

Główną atrakcją wycieczki był udział w warsztatach plastycznych podczas których uczniowie ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Farby i brokat skrzący się wszystkimi kolorami tęczy zadziałał na wyobraźnię drugoklasistów. Po malowaniu uczniowie obejrzeli film o zakładzie i procesie produkowania ozdób. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły halę produkcyjną i przyjrzały się pracy ludzi zatrudnionych w fabryce. Chętni uczniowie zakupili ozdoby świąteczne w sklepie firmowym.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pięknie zapakowane bombki, które wcześniej sami ozdabiali. Z pewnością bombka będzie niezwykłą dekoracją choinki bożonarodzeniowej.

Opracowała: mgr Anna Więckowska