Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 21.05 – 25.05.2018 uczniowie klas III a i III c wzięli udział w wycieczce na Pomorze. Podróż rozpoczęli od zwiedzania przepięknej starówki Torunia. Pani przewodnik odkrywała przed uczniami miejsca, w których przebywał Mikołaj Kopernik. W tym dniu uczniowie także uczyli się jak wypiekać tradycyjne toruńskie pierniki na warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nich. Kolejne dni przebywali na Pomorzu i zwiedzali najpiękniejsze miejsca w Trójmieście. Ogromne wrażenie zrobił na uczniach Gdańsk przede wszystkim Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej, gdzie uczniowie mogli zobaczyć bohaterską walkę Polaków podczas wojny.  Gdynia i Sopot także dostarczyły wielu wrażeń zwłaszcza Oceanarium oraz Dar Pomorza, który uczniowie mogli zobaczyć. Kolejnym punktem bardzo bogatego programu była Mierzeja Helska. Na Helu uczniowie zwiedzili m.in. Fokarium, a we Władysławowie Dom Rybaka. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na Malbork. Tutaj wspólnie  z przewodnikiem uczniowie zwiedzali przepiękny zamek krzyżacki, który zachwycał wielkością.  Po długiej podróży uczniowie pełni wrażeń i niezapomnianych widoków wrócili do Andrychowa.